Hikayemiz

MONOGRAM NEDİR?
Monogram bir veya birkaç harften oluşan bir motif tasarımıdır. İsim veya soy isimlerin baş harflerinden monogram oluşturma geleneği çok eskilere dayanmaktadır. Tarihte toplumun ileri gelen aileleri arma ve monogramlarını taşıyan masa örtüsü, kıyafet, yemek takımı gibi eşyalar kullanmanın saygınlık ve itibar göstergesi olduğunu düşünürdü. Günümüzde ise monogram ve kişiselleştirilmiş ürün kullanımı çok yaygınlaşmıştır, sofra tekstilinden yemek takımına, havlulardan kıyafetlere pek çok üründe monogram uygulaması yaygın olarak yapılmaktadır. Monogramlı ürünler kendimize özel tasarımlar olmanın yanı sıra anlamlı bir aile yadigarına sahip olmanın da en güzel şeklidir.

BERUN’UN HİKAYESİ
Berun, asıl mesleği mühendislik olan bir kadın girişimcinin hayallerinin peşinden gitmesinin hikayesidir...

Her zaman yaşadığım ortamı güzelleştirmeye, çiçeklere, mimariye ve dekorasyona ilgim vardı. Eşim ve ben her seyahatimizde çiçekçileri, antika pazarlarını, dekorasyon mağazalarını gezeriz ve evimize o seyahatten anı olarak bir objeyle döneriz. (İnatla tutturup da seçtiğim kırılabilir parçaları usanmadan taşıyan eşim Emre’ye de ayrıca teşekkür etmek istiyorum ) Dekorasyona olan ilgimi paylaştığım decorandmore instagram hesabım da bir hobi olarak başlayıp, kısa süre içinde yüz bin kişilik bir aile olunca beni hem şaşırtan hem mutlu eden ayrı bir tutku oldu.


Gelelim Berun’un hikayesine… Güzel sofralar hazırlayıp aile ve arkadaşlarla bir araya gelmek, özel bir günü kutlamak, mutlu an ve anılar yaratmak beni hep heyecanlandırmıştır. Farklı sunumlar hazırlamak uğruna dolaplara sığmayan yeni bardak, tabak, servis arayışımda karşıma çıktı monogramlı yemek takımları. Bize özel, ailemize özel bir takımla sofra kurma, yemek yeme ve ileride bu tabakları aile yadigarı olarak çocuğuma aktarabilme fikri içimi ısıttı. Her ne kadar bu fikre bayılsam da yemek takımını yurtdışından alıp taşımak çok riskli ve zahmetli olacaktı. "Neden burada da olmasın?" fikrinden yola çıkarak başladı Berun hikayesi.
Aile her şeydir. Berun; eşim, benim ve oğlumuz Derun’un isminin bir harmanlaması. Umarım siz de aileniz ve sevdiklerinizle güzel sofralarda bir araya gelip kalbinizi ısıtan an ve anılar yaratırsınız.
Burçin Dizdar